ورق استیل چیست و چه کاربردی دارد؟

ساخت وبلاگ

 

ورق استیل چیست و چه کاربردی دارد؟

ورق استیل نوعی ورق فلزی است که از آلیاژ فولاد و کروم ساخته شده است. اگرچه ضخامت ورق فولادی ضد زنگ می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولاً ضخیم‌تر از ورق فلزی یا فویل است. به دلیل ظاهر نسبتاً جذاب، ورق‌های فولادی ضد زنگ هم برای اهداف تزئینی و هم برای ساختار استفاده می‌شود. آنها را می‌توان روی یک پایه چوبی قرار داد تا یک میز ایجاد کند، و همچنین یک پوشش محبوب برای آشپزخانه است.

 بسیاری از وسایل و ماشین‌آلات با استفاده از روکش ورق استیل ساخته می‌شوند، مانند بسیاری از اتومبیل‌ها و بدنه هواپیما و... فلزکاران از این ورق‌ها برای ایجاد آثار هنری و عناصر معماری استفاده می‌کنند، در حالی که تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی هنگام ساخت پوشش تجهیزات و برخی از اجزای عملیاتی به ورق‌های فولادی ضد زنگ تکیه می‌کنند.

ورق استیل از کجا بخرم؟ اگر قصد خرید انواع ورق استنلس استیل را دارید؛ هم‌اکنون برای مشاهده قیمت ورق استیل در ثامن تجارت می‌توانید اقدام کنیم و یا به نشانی (https://samentejarat.com) مراجعه نمایید و به صورت اینترنتی انواع ورق steel صنعتی و دکوراتیو، بگیر و نگیر، 430، 304، 316 و... را سفارش دهید.

انواع ورق‌های استنلس استیل

در حالی که انواع مختلفی از طراحی ورق فولاد ضد زنگ وجود دارد، اکثر آنها در یکی از سه دسته اصلی قرار می‌گیرند. تیپ 306 پرکاربردترین و همچنین مقرون به صرفه‌ترین است. نوع 316 نسخه گران‌تری از ورق‌های استیل ضد زنگ استاندارد است و سطح بالاتری از استحکام و مقاومت در برابر خوردگی را ارائه می‌دهد. نوع 410 ابتدایی‌ترین است و عموماً برای تولید کارد و چنگال و ظروف آشپزخانه استفاده می‌شود.

خریداران می‌توانند از بین ورق‌های فولادی ضد زنگ صاف یا بافت دار، با روکش‌های مختلف از جلا گرفته تا برس خورده یا مات انتخاب کنند. ورق‌ها اغلب توسط سازنده برش داده می‌شوند و می‌توان آنها را با ترمز ورق فلزی یا سایر ابزارهای فلزکاری شکل داد. ضخامت ورق بر حسب گیج بیان می‌شود و برای ورق‌های نازک‌تر از مقادیر گیج بالاتری استفاده می‌شود.

مزایای ورق‌های فولاد ضد زنگ

یکی از مزایای اولیه ورق استیل، مقاومت نسبتا بالای آن در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی در مقایسه با سایر انواع فلزات است. این کیفیت به فولاد ضد زنگ اجازه می‌دهد تا در کاربردهای دریایی یا لوله‌کشی که انتظار می‌رود فولاد کربنی معمولی زنگ بزند، مقاومت کند. برخی از خریداران همچنین ممکن است یک ورق فولادی ضد زنگ را برای امکانات جذاب یا به دلیل تطبیق‌پذیری آن از نظر خم شدن و شکل دادن انتخاب کنند.

در کاربردهای خاص، ورق‌های استیل ضد زنگ ممکن است بهترین انتخاب برای همه خریداران نباشد. در مقایسه با فولاد کربنی، ورق‌های فولادی ضد زنگ نسبتاً گران هستند. تمیز نگه داشتن آنهایی که روکش صیقلی دارند بسیار دشوار است و آهنربایی برای چربی و اثر انگشت هستند. هنگامی که روکش فولاد ضد زنگ خراشیده می‌شود، تعمیر آن دشوار تا غیرممکن است.

ورق استیل از کجا بخرم؟ اگر قصد خرید انواع ورق استنلس استیل را دارید؛ هم‌اکنون برای مشاهده قیمت ورق استیل در ثامن تجارت می‌توانید اقدام کنیم و یا به نشانی (https://samentejarat.com) مراجعه نمایید و به صورت اینترنتی انواع ورق steel صنعتی و دکوراتیو، بگیر و نگیر، 430، 304، 316 و... را سفارش دهید.

منبع

اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4...
ما را در سایت اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهران مدیری game09 بازدید : 750 تاريخ : دوشنبه 7 شهريور 1401 ساعت: 14:39