سیلیس استخر چیست و چه کاربردی دارد؟

ساخت وبلاگ

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند، می خواهیم مطالب مفیدی در مورد پرسش اولیه و سوالاتی مانند سیلیس چیست؟ سیلیس تصفیه آب چیست؟ فیلتر شنی استخر چیست؟ و نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی به شما ارائه دهیم.

سیلیس چیست؟

از مواد معدنی موجود در شن، خاک و ماسه می باشد. سیلیس، در انواع خوراکی و صنعتی کاربرد دارد. یکی از روش های موثر برای تصفیه آب و تهیه آب سالم و پاک تر، استفاده از سیلیس در سیستم های تصفیه آب (Water Treatment) می باشد.

سیلیس تصفیه آب چیست؟

سیلیس، بسته به میزان سختی، درجه خلوص، کیفیت و اندازه دارای دسته بندی های متنوعی می باشد. از آن می توان در تصفیه آب آشامیدنی، تصفیه آب استخر و برخی فرآیند های شیمیایی استفاده نمود.

برخی افراد بر این باورند که؛ سیلیس موجود در سیستم تصفیه آب می تواند مواد معدنی موجود در آب را از بین ببرد. باید بگوییم که این کاملا تصور اشتباهی است. سیلیس تنها آلودگی های آب را از بین می برد. در ادامه مقاله، به پاسخ سوال سیلیس استخر چیست و چه کاربردی دارد؟از مرکز فروش سیلیس ممتاز همدان آراسنگ الوند می پردازیم.

فیلتر شنی استخر چیست؟

فیلتر شنی همانطور که از نامش مشخص است؛ دارای قسمتی با شن و سیلیس می باشد که تنها آب از آن عبور می کند و از آلودگی آب و مسدود شدن لوله ها جلوگیری می کند. این فیلتر در نهایت؛ آب شفاف و پاکی به ما تحویل می دهد. فیلترشنی در موارد زیر کاربرد دارد: شفاف سازی و پاک کننده آب استخر ها؛ تصفیه آب استخر های پرورش ماهی؛ تصفیه آب چاه یا رودخانه.

سیلیس استخر چیست و چه کاربردی دارد؟

سیلیس استخر، نوعی شن است. این نوع سیلیس، در فیلتر های شنی، برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه پاسخ سوال سیلیس استخر چیست و چه کاربردی دارد؟ باید بگوییم که سیلیس موجود در فیلترهای تصفیه شنی، از مسدود شدن لوله های آب و آلودگی آب پیشگیری می کند. حال، چند مورد ازعوامل مسدود کننده و آلوده کننده را ذکر می کنیم:انواع حشرات؛گردو غبار موجود در هوا؛روغن ها و ذرات معلق دیگر.

4 مورد از برترین مزایای سیلیس استخر:

سیلیس در تصفیه آب، در انواع فیلتر های شنی کاربرد دارند که در ادامه به 4 مورد از برترین مزایای آن می پردازیم.

افزایش سطح کیفیت آب:

با استفاده از فیلتر های شنی دارای سیلیس، درصد خلوص آب بسیار بالا می رود. این کار علاوه بر از بین بردن آلودگی آب، در کاهش بیماری های مربوط به آن کمک زیادی می کند. در نتیجه؛ فرآیند فیلتراسیون آسان تر می شود و کیفیت آب به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

صرفه جویی در مصرف آب:

سیلیس موجود در این فیلترها، به کاهش 35 درصدی مصرف آب کمک می کند.

کاهش هزینه:

هزینه آن بسیار کم است. علاوه بر آن شما می توانید 5 تا 10 سال بدون هیچ مشکلی از آن استفاده نمایید و بعد آن را تعویض کنید.

صرفه جویی در مصرف انرژی:

میزان برق مصرفی، برای تصفیه آب این فیلتر ها کم است.

نتیجه گیری:

در آخر باید بگوییم که همه موارد گفته شده در تهیه آب پاک، به یکدیگر وابسته اند. در تصفیه آب استخر، آب به وسیله پمپ استخر از قسمت بالای فیلتر شنی وارد می شود. در اینجا از بین ذرات سیلیس استخر عبور می کند. درآخر از فیلتر شنی خارجی می شود.

منبع:سیلیس استخر چیست و چه کاربردی دارد؟ (mojnews.com)

اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4...
ما را در سایت اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهران مدیری game09 بازدید : 431 تاريخ : شنبه 9 مهر 1401 ساعت: 16:00