تاریخ انقضای باتری گوشی

ساخت وبلاگ

تاریخ انقضای باتری گوشی: باتری گوشی هم مانند تمام وسایلی که ما از آن استفاده می کنیم، دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضا می باشد. تاریخ انقضای باتری گوشی، یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند نشان دهنده زمان تعویض باتری موبایل باشد. با توجه به اینکه باتری گوشی هوشمند، دارای ظرفیت مشخصی می باشند و شما پس از مدتی مجبور خواهید شد آن را تعویض کنید، پس باید از بهترین روش های مراقبت از باتری موبایل استفاده کنید.

باتری های لیتیوم یونی و پلیمری، هر کدام به دلیل ساختار و نوع قطعاتی که در ساخت آن ها به کار رفته است، ویژگی ها و خصوصیات متفاوتی دارند و به همین دلیل است که پس از مدتی از کیفیت و قدرت آن ها کم می شود و شما دیگر شاهد عملکرد اولیه باتری موبایل نخواهید بود. ساختار باتری موبایل، می تواند روی کارکرد و کارایی یک گوشی تاثیر داشته باشد، چرا که باتری جزء یکی از اصلی ترین قطعات سخت افزاری موبایل حساب می شود.

تعمیر باتری خراب گوشی، زمان تعویض باتری موبایل، همه این ها مواردی است که پس از اتمام تاریخ انقضای باتری گوشی موبایل به آن توجه خواهد شد. شما هم می توانید اقدام به خرید یک باتری با کیفیت و اصل کنید و هم می توانید باتری را عوض کنید و برای مدتی از گوشی خود استفاده کنید. همچنین احیای باتری موبایل، گزینه ای است که در این قسمت می توانیم به آن اشاره کنیم.

ضعیف شدن باتری گوشی، می تواند یکی از دلایلی نزدیک شدن به پایان عمر باطری باشد. دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه باعث کاهش سلامت و عمر باتری شود و به مرور زمان شما را مجبور به جابه جایی باطری کند. یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند روی کاهش عمر و سلامت باتری موبایل تاثیرگذار باشد، مدت زمان شارژ باتری موبایل می باشد، وقتی شما موبایل خود را به روش صحیح به شارژ نمی زنید، این خود به تنهایی می تواند روی عمر باتری موبایل تاثیر داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا درمورد تاریخ انقضای باتری گوشی و همچنین بهترین روش ها برای افزایش عمر باتری موبایل برای شما توضیح دهیم.

 

تاریخ انقضای باتری گوشی
باتری های موبایل هم دارای تاریخ انقضا هستند و پس از مدتی عمر مفید خود را از دست می دهند. توجه داشته باشید که باتری های لیتیومی وقتی مدت زمان زیادی به شارژ باشند، کارایی اصلی خود را از دست می دهند و کیفیت باتری کمتر می شود. به همین دلیل خیلی زود تر شارژ خالی می کنند و میزان مصرف انرژی بالایی خواهند داشت.

اگر به دنبال راهی برای قوی کردن باتری موبایل هستید به شما پیشنهاد می کنیم، بهترین روش ها را برای شارژ کردن باتری موبایل استفاده کنید. عدم نگهداری از باتری، منجر می شود که عمر آن به پایان برسد و شما مجبور باشید آن را تعویض کنید. برای خیلی از افراد تاریخ انقضای باتری اهمیت زیادی ندارد و بیشتر به دنبال این هستند که چه گونه از گوشی خود استفاده کنند تا عملکرد و کارایی بهتری داشته باشد.

چگونه عمر مفید باتری گوشی را افزایش دهیم؟

اگر شما بتوانید از باتری گوشی خود به درستی مراقبت کنید، نیازی نیست به تاریخ ساخت و انقضا آن توجه داشته باشید و تا هر زمان که بخواهید می توانید از باتری گوشی خود استفاده کنید. موارد زیادی وجود دارد که می تواند نشان دهنده خرابی باتری موبایل و به پایان رسیدن عمر آن باشد. شما با هر یک از این علائم روبه رو شدید باید باتری گوشی خود را عوض کنید.

علائم به پایان رسیدن عمر مفید باتری:
باد کردن باتری گوشی
خاموش شدن ناگهانی
سیاه شدن صفحه نمایشگر موبایل
روشن و خاموش شدن گوشی
روشن بودن موبایل تا زمان اتصال به شارژ
مواردی که گفته می شود می تواند نشان از خراب بودن باتری دهد و اینکه شما باید آن را تعویض کنید. در ادامه روش هایی را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا بتوانید از خراب شدن باتری گوشی موبایل جلوگیری کنید و مدت زمان بیشتری را از آن استفاده کنید.

چگونه عمر مفید باتری گوشی را افزایش دهیم؟

یکی از مهم ترین دلایلی که روی خرید گوشی تاثیر بسیار زیادی دارد، سلامت و عمر باتری می باشد. پس از اینکه شما مدتی از گوشی استفاده می کنید، سلامت و عمر آن کاهش پیدا می کنید. روش هایی وجود دارد که شما می توانید با به کار گیری آن ها به مرور زمان عمر باتری را افزایش دهید.

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، مدت زمان شارژ باتری است. شاید برای خیلی از کاربران سوال پیش آمده باشد که باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟ و یا چرا نباید باتری گوشی را 100 درصد شارژ کنیم؟ با در نظر گرفتن تفاوت انواع باتری موبایل و جنس بدنه آنها، به شما توصیه می کنیم، گوشی را قبل از اینکه به 30 درصد برسد به شارژ بزنید و قبل از 100 درصد آن را از شارژ خارج کنید.

سعی کنید گوشی موبایل خود را در دمای محیط متوسط قرار دهید. باتری موبایل نه در حرارت قرار بگیرد و نه در فضای خیلی سرد، چرا که جنس باتری های لیتیومی حساسیت زیادی به گرما و سرما دارد و ممکن است پس از مدتی منفجر شوند. اگر می خواهید باتری گوشی شما مدت زمان زیادی شارژ را در خود ذخیره داشته باشد، می توانید از حالت ذخیره باتری موبایل و قرار دادن گوشی روی حالت پرواز هم استفاده کنید. با توجه به اینکه این دو روش شباهت زیادی به خاموش بودن گوشی دارند، انرژی زیادی را از باتری مصرف نمی کنند.

از گوشی برای بازی خیلی استفاده نکنید و زمانی که آن را به شارژ وصل می کنید، سعی کنید از آن استفاده نکنید و اجازه دهید باتری کاملا خنک شود. مواقعی که هیچ استفاده ای از موبایل خود ندارید، بهتر است قابلیت هایی مانند وای فای، بلوتوث، دیتا، موقعیت مکانی و … را غیرفعال کنید، چرا که فعال بودن این گزینه ها شارژ زیادی را از باتری خارج می کند. صدای گوشی را خیلی کم کنید و یا روی ویبره قرار دهید. این مورد هم تاثیر بسیار زیادی روی افزایش عمر باتری موبایل دارد.

در این مقاله درمورد تاریخ انقضای باتری موبایل و روش هایی برای افزایش عمر و سلامت باتری برای شما کاربران گوشی های هوشمند توضیح دادیم. شما می توانید با در نظر گرفتن هر یک از این موارد به عمر گوشی خود اضافه کنید. در صورت اینکه با روش هایی که در این مقاله برای شما گفتیم، گوشی بهبود پیدا نکرد، شما باید باتری گوشی را تعویض کنید. برای خرید می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید و محصول مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و ضمانت خریداری کنید.

اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4...
ما را در سایت اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهران مدیری game09 بازدید : 677 تاريخ : پنجشنبه 19 تير 1399 ساعت: 14:24