کالیبره کردن باتری ایفون (مرحله به مرحله با زبان ساده)

ساخت وبلاگ

کالیبره کردن باتری ایفون (مرحله به مرحله با زبان ساده)

یکی از دغدغه ها و مشکلاتی که این روزها با کاربران گوشی های آیفون همراه است، عمر ضعیف باتری ایفون، کاهش عمر باتری گوشی آیفون و کم شدن کارایی آن می باشد. میزان درصد سلامت باتری اپل و طول عمر آن به ظرفیت و کیفیت باطری موبایل اپل شما بستگی دارد، یکی از ساده ترین روش هایی که تاثیر بسیار زیادی روی افزایش سلامت و کارایی باطری موبایل آیفون شما دارد، کالیبره کردن باتری ایفون می باشد. فرقی نمی کند کدام مدل از باتری گوشی های اپل شما مشکل پیدا کرده است! باتری آیفون 6 باشد یا باتری گوشی آیفون 7 پلاس، در هر حالت این مطلب را حتما مطالعه کنید.

عدم تطابق میزان درصد شارژ باتری موبایل و مدت زمانی که گوشی برای شما کار می کند و شما می توانید از آن استفاده کنید، به معنای کالیبره نبودن باتری موبایل می باشد. زمانی که گوشی شما میزان شارژ 100 درصد را به شما نشان می دهد اما تا 80 درصد برای شما کارایی دارد، به این معنا خواهد بود که آیفون شما کالیبره نشده و نیاز به احیای دوباره دارد.

روش کالیبره کردن باتری ایفون ساده است و شما می توانید تنها در چند مرحله خودتان این کار را انجام دهید و از میزان شارژ باطری تلفن همراه خود اطمینان داشته باشید. کالیبره کردن تنها برای گوشی های اپل نیست و شما می توانید از این راه حل کاربردی برای گوشی های اندروید نیز استفاده کنید.

کالیبره کردن باتری موبایل اپل، علاوه بر اینکه می تواند میزان شارژ گوشی شما را به درستی نمایش دهد و به همان میزان که شارژ شده است برای شما کارایی داشته باشد، تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد و عمر باطری گوشی شما نیز خواهد گذاشت. درواقع شما خواهید توانست مدت زمان استفاده از گوشی خود را افزایش دهید.

کالیبره کردن باتری آیفون چیست؟
کالیبره کردن و یا همان راه اندازی مجدد باتری گوشی اپل، تاثیر زیادی روی بهبود کارایی و عمر موبایل خواهد داشت. اگر می خواهید عمر باطری موبایل خود را تضمین کنید و مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم ماهی یک بار این کار را برای گوشی خود به کار بگیرید.

بسیاری از کاربران گوشی های آیفون این روزها با مشکل زود خالی شدن شارژ موبایل، کاهش کیفیت و کم شدن عمر باتری تلفن همراه خود روبه رو هستند. در کنار آن اشتباه نشان دادن درصد شارژ باطری اپل هم یکی دیگر از مشکلاتی است که می توان به آن اشاره کرد.

حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از خارج کردن گوشی از شارژ، زمانی که از آن استفاده می کنید خیلی زود تر از میزان شارژی که دارد خاموش می شود و شما دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. در این موقع ما به شما کالیبره کردن باتری را پیشنهاد می کنیم.

طریقه کالیبره کردن باتری ایفون، اهمیت زیادی دارد در غیر این صورت باتری گوشی شما به درستی کالیبره نخواهد شد و تاثیر آنچنانی روی افزایش عمر و کارایی آن نخواهد گذاشت. پس می توان گفت مهم ترین دلیل برای کالیبره کردن باتری گوشی ایفون، نمایش میزان درصد سلامت باطری آیفون به صورت دقیق می باشد.

دلایل کالیبره کردن باتری موبایل آیفون:
· کاهش عمر و کارایی باتری گوشی

· زمان تعویض باتری موبایل رسیده باشد.

· کاهش میزان درصد سلامت باطری اپل

· عدم تطابق شارژ گوشی و میزان کارکرد آن

هر یک از این موارد می توان به زمان کالیبره کردن باتری موبایل شما اشاره داشته باشد. در ادامه درمورد کالیبره کردن موبایل آیفون برای شما توضیح خواهیم داد.

 

نکات مهم قبل از انجام کالیبره کردن باتری موبایل آیفون
قبل از اینکه بخواهید باطری اپل را کالیبره کنید باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید. رعایت این نکات از آسیب رساندن به باتری گوشی شما جلوگیری خواهد کرد. آماده سازی گوشی برای کالیبراسیون، اهمیت زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. شما در این قسمت باید برخی از اتصالات و قابلیت های آیفون خود را غیرفعال کنید و بعد از کالیبراسیون آن ها را به صورت مجدد فعال کنید.

غیرفعال کردن موقعیت مکانی
· در اولین مرحله شما باید موقعیت مکانی موبایل خود را غیرفعال کنید. برای انجام این کار می توانید به قسمت Setting> Privacy> Location Services مراجعه کنید و در نهایت گزینه Location Services را غیرفعال کنید.

غیر فعال کردن Background Refresh
· در مرحله شما باید قابلیت Background Refresh را غیرفعال کنید. برای این منظور می توانید به قسمت Setting> General> Background Refresh و دکمه Off را انتخاب کنید.

کاهش روشنایی صفحه نمایشگر
· در سومین مرحله توصیه می شود که روشنایی صفحه تلفن همراه خود را کاهش دهید، برای این کار می توانید به بخش Setting> Display and Brightness وارد شوید و در قسمت Brightness نوار را به سمت چپ بکشید تا نور صفحه به صورت کامل کاهش پیدا کند.

خاموش کردن بروز رسانی های خودکار
· خاموش کردن بروز رسانی های خودکار هم یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. در این قسمت شما باید وارد قسمت Setting> ITunes & app Store شوید. در این بخش برنامه هایی به شما نشان داده می شود که می توانید با جابه جا کردن کلیدی که در کنار آن ها قرار دارد بروز رسانی آن ها را غیرفعال کنید.

پس از انجام این مراحل گوشی شما برای انجام دادن کالیبراسیون آماده شده است و شما می توانید در ادامه نحوه ی کالیبره کردن باتری ایفون را دنبال کنید.

 

مراحل کالیبره کردن باتری گوشی آیفون اپل
برای انجام کالیبره کردن باتری گوشی موبایل آیفون خود باید چند مرحله را به ترتیب انجام دهید. در ادامه هر یک از این مراحل را به صورت دقیق در اختیار شما قرار خواهیم داد. شما می توانید با انجام این مراحل به بهترین شکل گوشی خود را بهبود ببخشید و کارایی آن را افزایش دهید.

خالی کردن باتری آیفون
در اولین مرحله و قبل از اینکه کالیبراسیون را انجام دهید باید باطری اپل را به صورت کامل خالی کنید. شما می توانید به صورت معمولی از گوشی خود استفاده کنید تا خالی شود و می توانید برای اینکه این کار را سریع تر انجام دهید با گوشی خود فیلم تماشا کنید و با صدای بلند بازی کنید. این موارد می تواند خیلی سریع شارژ آیفون شما را تمام کند.

به مدت 2 الی 3 ساعت منتظر بمانید!
شاید برای شما جالب باشد، ولی هنگامی که گوشی شما به صورت خود به خود خاموش می شود و یا شارژ آن تمام می شود هنوز هم تا حدودی شارژ در خود ذخیره دارد. برای اینکه از خالی شدن کامل باتری موبایل خود مطمئن شوید، باید حدود 3 ساعت منتظر بمانید و اجازه دهید تمام نیروی آن دست برود و وارد مرحله بعدی شوید.

گوشی را به شارژ وصل کنید.
پس از اینکه شارژ گوشی را به صورت کامل خالی کردید، نوبت به این خواهد رسید تا مجددا گوشی خود را به شارژ وصل کنید. البته در این مرحله شما باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. به هیچ عنوان از شارژرهای تقلبی استفاده نکنید. سعی کنید با کابل گوشی خود را شارژ نکنید و از شارژر اصلی گوشی خود استفاده کنید. پس از اینکه گوشی خود را به شارژ وصل کردید و 100 درصد شد اجازه دهید برای مدتی در شارژ باقی بماند تا به صورت کامل شارژ شود.

خالی کردن مجدد باتری موبایل
بار دیگر موبایل را به همان روشی که درمرحله یک گفتیم خالی کنید. البته شما می توانید با استفاده از نرم افزار کالیبره باتری آیفون این کار را نیز انجام دهید.

2 الی 3 ساعت زمان بدهید.
پس از اینکه گوشی خود را به صورت کامل خالی کردید و گوشی خاموش شد بهتر است باز هم مرحله دو را مجددا تکرار کنید و منتظر بمانید تا انرژی باقی مانده باطری به صورت کامل از به پایان برسد.

گوشی را مجدد به شارژ وصل کنید.
بار دیگر گوشی خود را به شارژ وصل کنید این آخرین مرحله ای است که باید انجام دهید و اطمینان داشته باشید که با این کار باتری گوشی شما به صورت کامل و صحیح کالیبره خواهد شد. پس از اینکه گوشی خود را به شارژ وصل کردید، اجازه دهید چند ساعتی به شارژ بماند تا به صورت کامل شارژ شود.

روش کالیبره کردن باتری گوشی آیفون
در این مطلب درمورد آموزش کالیبره کردن باطری آیفون برای شما توضیح داده شد. شما می توانید با انجام مرحله به مرحله این مطلب بار دیگر موبایل اپل خود را راه اندازی کنید و مجدد از آن استفاده کنید. کالیبره کردن باتری ایفون، مناسب ترین روش برای بهبود عمر و کارایی موبایل اپل و سایر گوشی های هوشمند می باشد. فقط باید توجه داشته باشید پس از انجام این مراحل تمام قابلیت هایی را قبل از انجام کالیبره غیرفعال کردید را دوباره تنظیم و فعال کنید.

مهم ترین دلیلی که بسیاری از افراد مجبور به کالیبره کردن تلفن همراه خود می شوند، کاهش کارایی گوشی شان می باشد. کالیبراسیون، یکی از ساده ترین روش هایی است که با استفاده از آن می توانید به بهبود باتری موبایل خود کمک کنید. کالیبراسیون به نحوی راه اندازی مجدد باطری موبایل می باشد.

اگر پس از کالیبره کردن باتری موبایل ایفون، کیفیت و عملکرد موبایل شما تغییری نکرد، بهترین پیشنهاد برای شما تعویض باتری موبایل خواهد بود. پس شما می توانید برای خرید باطری آیفون از رایا استور (مرکز فروش باتری اورجینال موبایل)، وارد وب سایت آن شوید و محصول مورد نیاز خود را سفارش دهید.

منبع: فروشگاه باتری گوشی رایااستور (rayastor.ir) 

 

اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4...
ما را در سایت اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهران مدیری game09 بازدید : 497 تاريخ : شنبه 5 مهر 1399 ساعت: 1:44