سیلیس چیست؟ نحوه استخراج و خرید سیلیس

ساخت وبلاگ

سیلیس، یا سیلیسیم دی اکسید با فرمول شیمیایی SiO2 فراوان‌ترین ترکیب اکسیدی موجود در پوسته زمین است. نام Silicon از واژه لاتين (Silicis) به معنی (flint) سنگ سخت، سنگ آتش زنه يا سنگ چخماق گرفته شده است. معمولا این نام، برای کلیه کانی هایی با فرمول عمومی  SiO2 به کار برده می شود. در این مقاله موضوعاتی از قبیل: معنی سیلیس چیست؟ چه ویزگی و کاربردی دارد؟ تفاوت سیلیس و سیلیکا، قیمت پودر و خاک سیلیس درجه یک، نحوه خرید سیلیس همدان از مرکز فروش سیلیس ممتاز آراسنگ الوند و… بپردازیم.

نحوه استخراج و تولید سیلیس همدان:
نمایشگر ویدیو

00:58
01:48


سیلیس (silica) چیست؟
سیلیس، یا اکسید سیلیسیم در گروه کوارتز قرار دارد و در حالت خاص ظاهر می شود که در این حالت تمام خصوصیات فیزیکی و شیمایی خود را آشکار می کند. کوارتز در مقابل اسید ها و باز ها حساس نیست ولی در مقابل اسید فلوئریدریک، حساس و تاثیرپذیر می باشد. از نظر بافت و ساختمان دخلی هرکدام از اتم ها بوسیله ۴ اتم اکسیژن بصورت تترائیدر محاط شده است. کوارتز دارای سختی ۷ در مقیاس جدول موس و وزن مخصوص ۲٫۶۵ می باشد. ترکیب شیمیایی و خواص فیزیکی آن، تعیین کننده کیفیت بوده و موارد مصرف آن هم در هر یک از صنایع مورد استفاده می باشد. در قسمت بعد راجب خصوصیات آن می پردازیم. این محصول، یکی از مهمترین اجزاء فیلتراسیون شنی می باشد. به همین دلیل به آن فیلتراسیون شنی نیز گفته می شود.

 

خصوصیات سیلیس درجه یک:
فرمول مولکولی: SiO2
جرم مولی:۶۰٫۱
شکل ظاهری: ماده جامد پودری سفید (در حالت خالص)
چگالی: ۲٫۲ g/cm³
دمای ذوب: ۱۶۵۰ (±۷۵) °C
دمای جوش ۲۲۳۰ °C
انحلال‌پذیری در آب: ۰٫۰۱۲ g in 100mL
ساختار: شکل مولکولی
 

سیلیس، در چه صنعتی استفاده می شود؟
سیلیس همدان، یکی از بهترین سنگ هایی می باشد که شما می توانید در صنعت های زیر استفاده کنید. شيشه سازي، چيني سازي، توليد فروسيليس، سراميك سازي، توليد آجر ماسه آهكي، ريخته گري، تولید سیلیکات سديم، توليد ديگر مواد سيليسي، به عنوان نيمه هادی در صنعت الکترونيک و توليد پشم شيشه. مقادير قابل توجهي از ماسه سنگ خرد شده به عنوان مصالح ساختماني بكار مي رود. به همین دلیل فروش سیلیس همدان، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

سنگ مصرفی در هر یک از این صنایع باید کیفیت خاصی داشته باشد. ترکیب شیمیایی، ساختمان کانی شناسی و خواص فیزیکی آن، تعیین کننده کیفیت و موارد مصرف آن در هر یک از صنایع مذکور می باشند. ترکیب شیمیایی این نوع سنگ؛ در واقع عبارت است از درصد SIO2 موجود در سنگ و نیز درصد هریک از اکسید های دیگر که معمولا به همراه SIO2 در کانسارهای مختلف وجود دارند و در صورتی که درصد هریک از آن ها از حد معینی تجاور نماید، کاربرد آن را در صنایع مختلف محدود و یا غیر ممکن می سازد. در ادامه در رابطه با درصد کیفیت آن توضیحات مفیدی در اختیارتان قرار می دهیم.

 

کیفیت سیلیکا ممتاز:
علاوه بر درصد SIO2 ساختمان کانی شناسی سنگ نیز در تعیین کیفیت و موارد مصرف آن نقش مهمی دارد زیرا ممکن است SIO2 به صورت انواع سیلیکات ها وجود داشته باشد، در نتیجه این مسئله در تعیین روش کانه آرائی و چگونگی حذف ناخالصی ها تاثیر خواهد داشت.

خواص فیزیکی سیلیس؛ نیز در همین روش مناسب برای خردایش، دانه بندی پودر سيليس توليد شده و تعيين موارد مصرف پودر توليد شده تأثير خواهند داشت. شما در مقاله silica چیست؟ می توانید مباحث تکمیلی را درمورد این سنگ مطالعه کنید.

Silica در صنعت:
همانطور که در قسمت های بالاتر خواندید؛ Silica، در بسیاری از مشاغل جز کالای اصلی و اولیه محسوب می شود اما توضیح بیشتری در این مشاغل و صنعت ها خواهیم داد تا شما بهتر کاربرد سیلیس را متوجه شوید.

سیلیس لعاب

لعاب
Silica، ماده تشکیل دهنده شیشه است، برای ساخت انواع شیشه مخصوص، با موادی از قبیل فلدسپار، نفلین سینیت، سودا و… ترکیب می شود. شما میتوانید با خرید سیلیس همدان، بهترین تشکیل دهنده شیشه استفاده کنید و با کیفیت ترین شیشه ها را درست کنید.

سیلیس سرامیک

سرامیک
کوارتز به دلیل شکل زیبایی که دارد می توان از آن در ساخت انواع مختلف سرامیک و سرویس بهداشتی بکار برد و امروزه بسیاری از دکور های داخلی و خارجی خانه می توانید از این سنگ ها مشاهده کنید.

سیلیس ریخته گری و نسوز

ریخته گری و نسوز
مقاومت کوارتز و Silica؛ تا دمايc° ۱۴۷۰سبب شده از آن براي تهيه قالب هاي ريخته‌گري فلزاتي مانند فولاد، آهن سياه، آلومينيم وآلياژهاي مس و همچنين به عنوان نسوز در ساخت كوره‌هاي آهن و فولاد، سراميك، شيشه و سيمان بكار مي‌رود. كاربردهاي متفرقه ديگري مانند ساينده، پودر جلا، فيلتراسيون، شن و ماسه ساختماني است. انواع گرد شده و با كيفيت براي باز كردن شكافها و افزايش نفوذ پذيري در توليد نفت وگاز بكار مي‌رود. با پودر کردن سیلیس همدان؛ می توان از آن به عنوان پرکننده در رنگ، پلاسیک، لاستیک، بتونه و چسب استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که آراسنگ الوند بهترین مرکز فروش سیلیس، را دارا می باشد و درصد خلوص بسیار بالایی دارد.

سیلیکات سدیم

سیلیکات سدیم
سیلیکات سدیم به صورت گلوله های شفاف، بدون آب و پودر شیشه یا پودر آبدار خرید و فروش می شود. این ماده در کنترل سایندگی لوله های آب و فرمول بندی لعاب و مینا بکار می رود. انواع محلول مایع آن در صابون سازی پاکنندگی های صنعتی و همچنین عمومی، چسب، سيمان‌سازي، ‌رنگ و پوشش، قالب ريخته‌گري، شناور‌سازي كانه، پايدارسازي پراكسيد و كنترل خوردگي در لوله هاي آب و پيش ماده سيليس مخلوط زئوليت كاربرد دارد. شما برای خرید سیلیس؛ می توانید به سایت آرا سنگ الوند مراجعه کنید. در مقاله سیلیکا چیست؟ به منابع مهمی دست پیدا می کنید.

سیلیس ته نشین شده

سیلیس ته نشین شده
از واکنش سیلیکات سدیم با اسید سولفوریک یا اسید کلریدریک طی شرایط مشخصی این ماده معدنی ته نشینی تولید می شود؛ که بدلیل خواصی از قبیل درخشندگی بسیار بالا و تخلخل کم از آن به عنوان پر کننده ریز دانه و ضد لغزش در لاستیک ( لاستیک خودرو و کپوش) PVC، پلي الفين، فيلم LDPE و جداكننده هاي ريز منفذي باتري هاي سربي، پخش كننده، حمل كننده و بسياري موارد ديگر استفاده مي‌شود. شما می توانید در مقاله تفاوت سیلیس با سیلیکات اطلاعات خود را درباره Silica بیشتر کنید.

سیلیس کلوئیدی

سیلیس کلوئیدی
سوسپانسیونی از سیلیس ریز دانه در محیط آبی که به منظور اصطکاک در کاغذ و تخته، جوش دهنده نسوز های فیبری، کاتالیزور و پیش ماده شیمیایی مصرف می شود. و نقش بسیار مهمی در جوش دهنده نسوز های فیبری دارد با فروش سیلیس؛ در سایت آرا سنگ الوند

سیلیس متالورژی

سیلیس متالورژی
از واکنش کوارتز وکک در کوره قوس الکتریک و دماي بالايc° ۲۰۰۰ ساخته شده و ۹۹%-۹۸ Si دارد. از آن در تهيه آلياژهاي آلومينيم، فولاد، سوپرآلياژ، سيليكون و مواد شيميايي استفاده مي كنند.انواع ديگر از سيليس و تركيبات آن مانند سيليس پخته، خرد سيليكون، نيترات سيليسيوم و… وجود دارند كه هر يك كاربرد هاي مخصوص خود را داراست.

 

کوارتز بلوری
کوارتز بلوری انواع شفاف و خوش نما برای تهیه عدسی مخروط، جواهر سازی و نمونه کانی بکار می رود، از خاصیت پیزوالکترونیک استفاده می کنند. گه شما هم می توانید از این موارد خاص برای طراحی اکسسوری های خودتان استفاه نموده و از آن لذت ببرید. در مقاله تفاوت بین سیلیس و کواترز کاملا این دو کانی را بشناسید

سیلیس تریپلی

تریپلی
سیلیس ریز بلور، متخلخل با وزن مخصوص ۶۵/۲، سختي۷، سفيد تا خاكستري و… كه به عنوان پركننده يا رنگدانه در رنگ، لاستيك، پلاستيك، ساينده و بتونه بكار مي رود، بعلاوه در پودر‌هاي ساينده وجلا و ساينده دندان بكار مي رود.

سیلیس نواکولیت 

نواکولیت
سنگ متخلخل سفید تا خاکستری، قهوه ای روشن تا سیاه که از دانه های کوارتز بی شکل متراکم ساخته شده است که خاصیت سایندگی عالی دارد: تمیز کردن فلزات، ماده آسیاب کننده، نسوز و مصالخ سبک ساختمانی.

فلینت

فلینت
Silica Chalcedony، مخفی بلور متراکم (سرامیک، چینی، استخوانی، ماده آسیاب کننده و…) می باشد. شما می توانید برای خرید سیلیس به سایت آرا سنگ الوند مراجعه کنید و این محصول را با درصد خلوص بالا از آن استفاده نمایید. در ادامه با کاربرد این نوع سنگ معدنی بیشتر آشنا خواهید شد.

 

کاربرد سیلیکا در صنایع
در مطلب کاربرد این ماده معدنی در صنایع در رابطه با محصول و فروش سیلیس، سیلیس خوراکی ها و نوشیدنی ها، سیلیس و انرژی، سیلیس و صنعت خودروسازی، سیلیس و ورزش، عضو قابت همه ی لوازم ورزشی و  در مواد پر کننده میپردازیم که در آپدیت های بعدی این صفحه با آن روبه رو خواهید شد. شما می توانید سیلیس همدان را از سایت آرا سنگ الوند، تهیه کنید.

 

محصولات سیلیس همدان:
سیلیکون، یکی از مواد اصلی تولید مواد پلاستیکی است. وقتی سیلیکون با عناصر دیگر ترکیب می شود شکل آن می تواند حلقوی یا خطی باشد. نوع خاصی از پلاستیک که از سیلیکون به دست می آید، سیلیکون مایع یا سیلیکون لاستیکی نامیده می شود. اگر همین واکنش با سیلوکسان انجام شود، یعنی از سیلوکسان پلاستیک تولید شود، به آن سلیکون چسبناک رزین گفته می شود. یعنی از سیلوکسان پلاستیک تولید شود، به آن سیلیکون چسبناک یا رزینی گفته می شود. از سیلیکون، چسب های سیلیکونی تولید می شود. این نوع چسب، در مقابل آب مقاوم است. در جاهایی که نمی خواهیم چسب در آب حل شد یا آب در آن نفوذ کند، از این چسب استفاده می کنیم. سلیکون می تواند به صورت مایع، رزین و لاستیکی تولید شود. سیلیکون مایع از مولکول پلی سیلوکسان ساخته می شود. شکل این محلول، خطی است.

از خواص این ملکول این است که با افزایش دما حرکت آن تند تر و با کاهش دما حرکت آن کند تر شود. سیلیکون های رزینی از همان ملکول پلی سیلوکسان تشکیل می شوند و تفاوت آن با سیلیکون مایع شکل ملکولی آن است. شکل ملکول در سیلیکون های رزینی، شاخ دار است؛ یعنی تمام عناصر ملکول روی خط مستقیم مانند ملکول خطی قرار نگرفته ان؛ بلکه عناصر دیگری هم در بالا و پایین آن قرار دارند. سیلیکون های لاستیکی تفاوت بسیار زیادی با دو نوع قبلی دارند. کاربرد مهم این مواد، در چسب سیلیکون است و همانطور که در قسمت بالا گفته شد این ماده دارای مقاومت بسیار بالا در مقابل نفوذ آب است.

Silica؛ ماده ای است که در مقابل سرما و گرما بسیار مقاوم است. این ماده به راحتی می تواند حرارتی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه را تحمل کند و در برابر سرما هم تا دمای ۶۰ درجه زیر صفر یخ نمی زند. این خاصیت ، باعث شده است که این ماده ی ارزشمند در تمام زوایای زندگی ما حضور داشته باشد و ما از فواید آن در تمام اجزای زندگی مان استفاده می کنیم.

پودر Silica در  خوراکی و نوشیدنی:
سیلیس ها، موادی کاملا بی بو و بدون مزه هستند که بدن انسان و میکروب ها نمی تواند آن را جذب کند و این یکی از ویژگی های جالب  این سنگ معدنی می باشد، این ویژگی باعث شده که از آم ها در بسته بندی مواد غذایی استفاده شود؛ زیرا مانع ورود و فعالیت میکروب ا می شود و همچنین Silica؛ آب را از خود عبور نمی دهد. به همین دلیل در بسته بندی مواد غذایی از روکش پلاستیکی استفاده می شود تا هم مانع ورود میکروب شوند و هم رطوبت آن را حفظ کنند و از آن سالم نگهداری کنند. این نوع روکش ها به مواد غذایی نمی چسبند و این عامل باعث می شود که در زمان استفاده و باز کردن پلاستیک محصولات غذایی شکل و ظاهر محصول غذایی از بین نرود و این عامل باعث می شود که این سنگ معدنی، برای محصولات غذایی فاقد ورود میکروب، فاقد سرطان و همچنین جلوگیری از فاسد شدن محصولات غذایی شود

لیست قیمت سیلیس همدان ممتاز و درجه یک:
شرکت آرا سنگ الوند به عنوان یکی از مجموعه های صنعتی در زمینه تامین و تولید بهترین سیلیس در سطح کشور شناخته شده است. محصولات این مجموعه با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت در بازار موجود است. به طور کلی قیمت این محصول به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می شود. عوامل موثر بر قیمت سیلیس همدان ممتاز و درجه یک شامل موارد زیر است:

کارخانه و شرکت تولید کننده و نام برند آن
نوع بسته بندی و مقدار حجم بسته بندی آن
روش عرضه و توزیع آن در بازار
میزان شفافیت این نوع سنگ معدنی
میزان خلوص آن
نوع صادراتی یا واردتی آن
آراسنگ الوند، مرکز فروش پودر و سنگ سیلیس ریخته گری:
سیلیس فرآوری در کارخانه وارد فرایند خردایش می شود؛ سپس شستشو داده شده و به وسیله کوره خشک می شود. در این فرایند پودر و سنگ سیلیس ریخته گری به وجود می آید که قابل استفاده برای قالب های ریخته گری فلزات مثل:آهن، مس، آلومینیوم و … می باشد. از پودر آن به عنوان نسوز بخاطر مقاومت و سختی بالای آن استفاده می شود. گروه صنعتی آرا سنگ الوند به عنوان بزرگ ترین مرکز فروش پودر و سنگ سیلیس ریخته گری برای رفع نیاز صنایع گوناگون فعالیت گسترده ای در سطح کشور دارد.

در این قسمت از سایت آرا سنگ الوند، در رابطه با خصوصیات سیلیس و همچنین کارکرد آن در صنعت پرداخته شد، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بهتر و بیشتر به کربنات کلسیم و میکروسیلیس مراجعه کنید و همچنین درباره ی (Silicon dioxide) یا سیلیکا هم می توانید در ویکی پدیا بیشتر بخوانید.

منبع این مقاله: فروش سیلیس همدان و خرید سیلیس  https://arasangalvand.com

اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4...
ما را در سایت اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهران مدیری game09 بازدید : 577 تاريخ : يکشنبه 15 فروردين 1400 ساعت: 19:31