انواع مانیتور و خرید مانیتور ارزان کامپیوتر

ساخت وبلاگ

مانیتور کامپیوتر؛ مهم ترین سخت افزار یک کامپیوتر و اصلی ترین خروجی یک کامپیوتر است، کاربرد مانیتور ها نشان دادن اطلاعات و فرآیند های داخل رایانه می باشد. کاربر بواسطه عملکرد هایی که خود با موس و کیبورد در درون کامپیوتر ایجاد می کند اطلاعات و فرآیند های صورت گرفته را در مانیتور میتواند مشاهده نماید. در نمایشگر های مدرن امروزی به طور معمول صفحه نمایش از صفحه کریستال مایع نازکی تشکیل می شود، و نسبت به مانیتور های قدیمی کامپیوتر پیشرفت بسیاری داشته است.

وب سایت معتبر ویکی پدیا درباره مانیتور های کامپیوتر اینچنین گفته است:

نمایشگر رایانه یا مانیتور کامپیوتر (به انگلیسی: Computer monitor) یک دستگاه نمایش و خروجی است که تصویر تولیدشده توسط آداپتور تصویری رایانه بر روی آن نشان داده می‌شود. نمایشگر توسط کابل به آداپتور تصویری متصل می‌شود.

نمایشگر یا صفحه نمایش، صفحه نمایش الکترونیکی تصویری برای رایانه است. یک نمایشگر شامل: صفحه نمایش، دستگاه مدار و یک محفظه است. دستگاه صفحه نمایش در نمایشگر مدرن به‌طور معمول یک ترانزیستور فیلم صفحه نمایش کریستال مایع نازک، صفحه نازک است. درحالیکه مانیتورهای قدیمی تر از یک لوله اشعه کاتد به عنوان عمق اندازهٔ صفحه نمایش استفاده می‌شده‌است.

خرید مانیتور ارزان

انواع مانیتور کامپیوتر
مانیتور کامپیوتر معمولا با چند مشخصه معلوم انتخاب می گردند. کیفیت و سایز نمایشگر. کیفیت نمایشگر ها باز هم با توجه به افزایش روز افزون تولیدات شرکت های تولید کننده مانیتور کامپیوتر به چندین دسته و رزولوشن مختللف تقسیم می شوند. مانیتور های ارائه شده در فروشگاه گلکسی پیکسل از کیفیت های مختلف از کیفیت متوسط و پایه گرفته تا کیفیت های بالا را شامل می گردند. مانیتور ها کامپیوتری که در فروشگاه اینترنتی گلکسی پیکسل galexypixel.com ارائه می شوند در سه دسته بندی مانیتور اداری، مانیتور خانگی و گیمینگ می باشند.

مانیتور اداری
مانیتور های اداری همانگونه که از اسمشان مشخص است انواعی از مانیتور ها می باشند که توسط ادارات، سازمان ها و شرکت ها به کار گرفته می شوند. اینگونه مانیتور ها معمولا از مانیتور های معمولی یا خانگی قیمت بالاتری میتوانند داشته باشند، اما از مانیتور های گیمینگ معمولا قیمت پایینتری دارند. استفاده از مانیتور های دیگر برای مکان هایی مانند ادارات و شرکت ها و سازمان ها به دلیل داشتن امکانات و ویژگی هایی که برای اینگونه کاربرد ها استفاده ندارند مقرون به صرف نمی باشد و ادارات اقدام به تهیه مانیتور کامپیوتر اداری می کنند.

مانیتور خانگی
استفاده از مانیتور های خانگی کامپیوتر در خانه ها و فضاهای شخصی معمولا با هدف رفع نیاز استفاده خانگی، برای خانواده ها یا بصورت شخصی در خانه صورت می گیرد. قیمت مانیتور های خانگی بصورت معمول از مانیتور های گیمینگ به مراتب پایینتر میباشد، نسبت به مانیتور های اداری اما تقریبا در یک سطح قرار می گیرند و دیگر با توجه به نوع امکاناتی که بر روی هر مانیتور کامپیوتر نصب است این قیمت ها تعیین می گردند.

مانیتور گیمینگ
گیمر ها معمولا همیشه از قطعات و سخت افزارهای خاصی استفاده می کنند، از گرافیک و پردازنده های خاص گرفته تا مانیتور گیمینگ، اینگونه مانیتور ها همانگونه که مشخص است برای استفاده گیمر ها و استریمر ها تولید و عرضه شده اند، کیفیت و امکانات اینگونه مانیتور ها معمولا از سایز مانیتور های معمول بالاتر می باشند. بیشتر مانیتور های گیمینگ از کیفیت های FHD  و 4K و بیشتر استفاده می کنند. سایز مانیتور های گیمینگ هم بصورت معمول کمی بزرگتر از مانیتور های دیگر استفاده می شوند.

منبع: برگرفته از صفحه خرید مانیتور کامپیوتر از گلکسی پیکسل

اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4...
ما را در سایت اکانت های قانونی و ترکیبی بازی ps4 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهران مدیری game09 بازدید : 503 تاريخ : چهارشنبه 25 فروردين 1400 ساعت: 23:09